Mikrodermabraze či chemický peeling - co je lepší?

Chemický peeling a mikrodermabraze jsou na první pohled podobné procedury se stejným cílem – mladší vzhled pokožky.

V čem je tedy rozdíl? Zatímco u mikrodermabraze dochází k mechanickému obrušování kůže pomocí malých krystalů, při chemickém peelingu se k vyhlazování pokožky používají roztoky kyselin.

Zásadní rozdíl je v účinnosti. Mikrodermabraze se volí v případech korekce povrchových defektů kůže, jakými jsou například trudovitost pleti po akné, jemné vrásky, rozšířené póry či stařecké skvrny. Chemický peeling, který je účinnější, pak řeší závažnější kožní problémy, jako jsou jizvy a hlubší vrásky.

Významně se liší i doba zotavení. Po mikrodermabrazi může být pleť mírně zarudlá, nicméně bez otoků a doba zotavení je nanejvýše několik dnů. U chemického peelingu je třeba počítat s časem mnohem delším.

Doba zotavení po chemickém peelingu závisí na druhu použité kyseliny, jejíž výběr závisí na tom, jaký stupeň ošetření je požadován.

Stupeň mírný  Nejšetrnější, ale zároveň nejméně účinný je peeling glykolový, po kterém lze očekávat zotavení do 1 až 2 týdnů.  

Stupeň hluboký Nejúčinnější, ale zároveň nejméně bezpečný je tak zvaný hluboký peeling, jehož provedení v některých případech vyžaduje i anestezii.

 Tento zákrok je opravdu nutné podstupovat u zkušených odborníků, protože v opačném případě je zde vysoké riziko poškození kůže popálením, s následným otokem, závažným olupováním, jizvami a barevnými změnami.

Celková doba zotavení po hlubokém fenolovém peelingu je přibližně 3 měsíce. 1-2 týdny se kůže uzdravuje pod obvazy a léčba je navíc podpořena antibiotiky a analgetiky. Poté se obvazy odstraní, ale zarudnutí a otok mohou přetrvávat až 3 měsíce po zákroku.

Jak často proceduru absolvovat? Chcete-li získat požadovaný efekt od  mikrodermabraze doporučujeme nejlépe 6 až 12 sezení, které se musí opakovat  každé 2-3 měsíce.

 Mírný chemický peeling se doporučuje opakovat po 6 týdnech v průběhu několika měsíců, střední chemický peeling pak jednou za 2-3 měsíce po dobu nejméně jednoho roku. Hluboký fenolový peeling se provádí pouze jednou za život. 

Pro profesionály:http://beautylab.cz/product.php?id_product=38

 

Košík  

Žádné zboží

Poštovné 0Kč
DPH 0Kč
Celkem 0Kč

Ceny jsou s DPH

K pokladně

Registrace pro salony a profesionály